Версия для печатиНа печать Написать письмоНаписать письмо ВойтиАвторизация Карта сайтаКарта сайта
Православна Дарниця
Православна Дарниця
Головна
 
Св. Прав. Іоанн Кронштадтський: Житіє і Писання
 
Священномученик Діонісій Ареопагіт: Житіє і Писання
 
Церковні новини
 
Розклад Богослужінь
 
Прохання про молитву.
 
Церковні Таїнства і Священнодії, що здійснюються на потребу православних
 
Будівництво храму
 
Настоятель
 
Виступи, статті
 
Проповіді
 
Як нас знайти
 
Ваші пожертви
 
Контакти
 

Виступи на радіо, статті у ЗМІ настоятеля храму прот. Нестора Коломійця

Масляна і Великий піст.

17.03.2009

Кожен рік до нас приходить масляна (рос. – масленица ). Що це за свято, як і коли його святкувати? Словом “ масляна” у побуті прийнято позначувати останній тиждень  перед початком Великого посту. Поширена думка, що масляна - це свято язичницького безчинства, коли можна забути про норми моралі і з головою зануритись у каламутне болото гріху. Насправді ця думка не відображає справжнього значення масляної в житті православного християнина. Зрозуміти її призначення можна лише у зв`язку із наступаючим постом.

Великий піст є важливим періодом церковного року, коли кожен християнин має серйозно замислитись над своїм життям, побачити свої недоліки, усвідомити свої гріхи і повернутись обличчям до Бога. Для цього необхідно обмежити себе  у розвагах і задоволеннях, відмовитись від продуктів тваринного походження. Це все звільняє наш час і зусилля для духовного зростання, яке полягає у наближенні до Господа. Необхідно також  читати Біблію – Слово Боже, більше часу проводити у молитві, частіше відвідувати храм, де ми сповідуємося у своїх гріхах і, найголовніше, причащаємося Тіла і Крові нашого Господа Ісуса Христа. Великий Піст нагадує нам про сорокаденний піст нашого Спасителя у пустелі, і готує нас до найважливішого свята Православної Церкви – Пасхи - Воскресіння Христового, в якому ми святкуємо звільнення  через Ісуса Христа всього людства від рабства дияволу, гріху і смерті.  Піст закликає нас до оновлення нашої душі і нашого життя, тому часто його звуть духовною весною у житті християнина.

У світлі такого відношення до передпасхального посту ми зможемо правильно усвідомити і значення масляної. Якщо піст є підготовкою до Пасхи, то масляна готує нас до пісного подвигу очищення своєї душі. У масляний тиждень православні вже починають утримуватись від вживання м`яса, хоча ще дозволяють собі споживати інші непісні продукти: яйця, рибу, сир, масло, через що і сам цей підготовчий тиждень отримав свою народну назву. В цей час, як і в будь – який інший, Православна Церква виступає проти зловживання їжею і алкоголем і закликає своїх чад до помірності, тверезості, справ милосердя до ближніх, щирої молитви. Але це зовсім не означає, що ми  повинні перебувати у пригніченому стані, ходити з понурим обличчям, бо християнство є релігією радості. “Царство Боже не їжа і пиття, але праведність, і мир, і радість у Дусі Святім. Хто цим служить Христові, той Богові угодний і шанований поміж людьми” (Рим.14, 17-18) 

Комментировать » Комментариев (0)


К списку статей
Другие статьи